Enya Belak Gupta

plesalka, koreografinja, plesna pedagoginja, oblikovalka in režiserka

Enya Belak Gupta

Enya Belak Gupta (1992, Ljubljana), magistrica filmske režije na Goldsmiths Univerzi v Londonu, deluje na področju filma, sodobnega plesa, gledališča in vizualnih komunikacij.
Sodobni ples začne plesati pri petih letih na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana pri Jani Kovač Valdés. Kasneje se vzporedno vpiše tudi na baletni program na KGBL-ju in v letu 2006/07 zaključi nižjo stopnjo baletne šole. Uspešno zaključi tudi vzporedno šolanje na Srednji šoli za oblikovanje in fotografijo – umetniška gimnazija (likovna smer) in Srednji vzgojiteljski šoli in gimnaziji Ljubljana – umetniška gimnazija (smer sodobni ples). Za ustvarjanje na področju sodobnega plesa prejme več nagrad, med drugim srebrno značko Mete Vidmar, ki jo podeljuje Javni sklad republike Slovenije za kulturne dejavnosti.
Sodelovala je z mnogimi slovenskimi in tujimi koreografi ter režiserji in se predstavila s številnimi plesnimi miniaturami. Je ena izmed pobudnic umetniškega kolektiva RADIATOR.
Poleg sodobnega plesa jo zanimata tudi igra in film, odigrala je več vlog v igranih in kratkih filmih in videospotih. V šolskem letu 2007/08 je postala članica ŠILE (šolske impro lige). V sezoni 2011/2012 je na povabilo direktorice Mestnega gledališča Ljubljanskega Barbare Hieng Samobor nastopila, kot gostja v vlogi Luizone, v predstavi Namišljeni bolnik v režiji prof. Mileta Koruna.
Znotraj svojega dela razvija metodo dela, ki jo je poimenovala montažna koreografija. Z avtorskimi plesnimi in eksperimentalnimi filmi je gostovala po različnih filmskih festivalih po svetu.

spletna stran (English): Enya Belak Gupta

FORMALNA IZOBRAZBA
2015 – 2016 Goldsmiths, University of London – MA Directing Fiction
2011 – 2015 Fakulteta za Dizajn – vizualne komunikacije
2007 – 2011 Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana (SVŠGL), Umetniška gimnazija – smer sodobni ples
2007 – 2011 Srednja šola za oblikovanje in fotografijo (SŠOF), Umetniška gimnazija – likovna smer
1999 – 2007 Osnovna šola Bičevje
2002 – 2007 Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana (KGBL) – nižja baletna šola (pedagoginji: prof. Darja Sebastijan, prof. Alenka Tomc)
1998 – 2005 Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana (KGBL) – oddelek za sodobni ples (pedagoginja: Jana Kovač Valdés)
1999 – 2003 Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana (KGBL) – nižja glasbena šola; violina (pedagoga: prof. Erika Mordej, prof. Peter Kuhar)

DELAVNICE:

Plesno izobraževanje: pedagogi, koreografi in plesalci: Gyula Scerepes, Nataša Tovirac, Alja Cerar, Mojca Dimec Bogdanovski, Nataša Brece, Irena Tomažin, Gregor Luštek, Urška Vohar, Martina Eder Dobaj, Vita Osojnik, Katja Legin, Petra Pikalo, Maša Kagao Knez, Jelena Markovič, Rosana Hribar, Jana Menger, Kaja Janić, Jasmina Križaj, Darko Dragičević & Martin Sonderkamp…

Vizualne komunikacije, film: London Film Festival 2015; AKArtlab: Telo in materija (mentorica: Kiki Klimt); Španski borci: Oblikovanje zvoka, dramaturgija zvoka ter video in film (Predavateljica: Charo Calvo);  sminar vizualnih komunikacij EMZIN; likovne delavnice (mentorji: akademski slikar Peter Ciuha; akademska slikarka Nuša Lapajne); veščine risanja, mentor: akademski slikar Danijel Homšek; Likovne delavnice (L’MIT)

AVTORSKI, SO-AVTORSKI PLESNI PROJEKTI

2018 MODRO ČRNILO/BLUE INK (plesna predstava), prod. Flota – Plesni Teater Ljubljana
2014 PROFIL IN KAZEN (plesna predstava) v sodelovanju z Veroniko Valdés, prod. Flota – CD, Ljubljana
DEKLICA Z ZMAJEM (plesna predstava – avtorski prvenec), produkcija: Federacija – CK Španski borci, LJ
2012 THE DADDY PROJECT (plesna predstava), so-avtorice: Maša Hawlina, Jerca Rožnik Novak, Veronika Valdés, – Plesni Teater Ljubljana

KOREOGRAFIJA, ODRSKI GIB

2017 YEAH, ANYTHING, Lana Maciver, glasbeni video, režija in montaža Lana MacIver – Enya B. G. (koreografija)
2015 LA JUSTICE ALI UTRUJAJOČE RAVNOVESJE, gledališka predstava, režija: Juš A. Zidar, AGRFT, – SNG Drama, Maribor (svetovalka za odrski gib in koreografinja)
2014 BERENIKA (J. Racine), gledališka predstava, režija: Juš A. Zidar, AGRFT – Cankarjev dom, Ljubljana (svetovalka za odrski gib)
2013 OTROKA MUH (gledališka predstava), režija: Tatjana Peršuh – KUD Franc Kotar Trzin (svetovalka za odrski gib)

Kulturno umetniško društvo RADIATOR

2015 BREZ NASLOVA, plesni eksperiment, koreografija: umetniški kolektiv RADIATOR. Koprodukcija: JSKD, Dvorana Vitkar; FRONTA sodobnega plesa, predstavitev plesnih miniatur KITSCH in SLEDI. Murska Sobota; OFF IN SPLOH, plesna intervencija RADIATOR, Mesto oblikovanja Slovenija
XZ LINIJA Z, plesna miniatura – Državno in mednarodno tekmovanje OPUS-1, JSKD Ljubljana
AN BAN ŠEST PODGAN (NEXTival:), plesna predstava, kUD Radiator – Park Zvezda, Ljubljana; Festival Rdeči revirji: An ban šest podgan (KUD Radiator), Delavski dom Hrastnik
2014 Radiator – PLESNE MINIATURE (Maja Miloševič: Sam, sebi, sebe, koncept in koreografija: Eva Posedel in Maša Hawlina) – BESEDE PLEŠEJO, JSKD – Knjižnica Ksaverja Meška Slovenj Gradec
RADIATOR: Radiator – plesne intervencije, koreografija: umetniški kolektiv RADIATOR – Mesec oblikovanja – podelitev nagrad in otvoritev razstave Znamke in znamenja ter razstave PLUS; Dobrodelna prireditev Rotary klub NIKE; otvoritev sezone Španskih borcev 2014/15
Paleta slik, podob in teles v prostoru in času, koreografska delavnica – oddelek za sodobni ples, Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana
2013 Ustanovitev kulturno umetniškega društva RADIATOR, funkcija: predsednica društva

PLES, PERFORMANS

2015 SPIELRAUM – Izrazi skupne želje, Jasmina Cibic, performans – MGLC, Ljubljana
2014 SOLO ZA DVA – Tudi počasi se daleč pride, kaj šele, če bi stekli, Branko Potočan, Vitkar zavod – SMEEL
NOSILCI TELESA (BODY CARRIERS), koreografija: Eduardo Torroja – Plesni Teater Ljubljana/UKREP – PTL
DŽIBRIŠ, koreografija: Gregor Luštek – Plesni Teater Ljubljana/UKREP – PTL
AMOR OMNIA VINCIT*, (B. M. Pograjc), režija: Matjaž Pograjc – Anton Podbevšek Teater, Novo mesto
2013 DOTAKNI SE ME ČEZ OKO IN PORINI ME SKOZI VRATA, kor. Branko Potočan, Jana Menger, Fourklor – Festival Živa, JSKD, CK Španski borci-
SIJAJ, koreografija: Branko Potočan, Fourklor – Cankarjev dom Ljubljana
DCL – Dance Communication Laboratory (fizično-gibalna improvizacija na prostem), avtor: Robert Clark (Velika Britanija) – Festival Fronta, Murska Sobota
THE POLITICS OF DANCING, koreografija: Matjaž Farič, Flota – Plesni Teater Ljubljana
FACE TO FACE, avtorica: Danae Theodoridou (performans) – Festival Exodos, Ljubljana
Neforma 25: KAJ? SKUPAJ! (glasbeno-performativna improvizacija), Zavod Sploh – CK Španski borci
SRH, rekonstrukcija plesne predstave SRH, koreografija: Matjaž Farič (mentorji: Matjaž Farič, Rosana Hribar, Kaja Janič, Mateja Rebolj) – Plesni Teater Ljubljana
2012 BODIES IN URBAN SPACES / Telesa v urbanih prostorih (fizično-gibalna predstava na prostem), avtor: Willi Dorner (Avstrija) – Fronta sodobnega plesa, Murska Sobota
MOVING GALLERY/ Premikajoča galerija (prostorska akcija), avtorica: Ragnhild Olsen (Velika Britanija) – Fronta sodobnega plesa, Murska Sobota
2011 KDO JE NASLEDNJI? (gledališko-plesna predstava), avtor: Janez Janša, Maska – Cankarjev dom Ljubljana
2010 STIKI PROSTOROV, SLIKE TELES (raziskovalni projekt), avtorji: Jelena Milovanović, Bojana Mišić, Kaja Valentič – UKREP, festival plesnih perspektiv, Plesni Teater Ljubljana
GLEDALIŠČE (gledališko-plesna predstava), avtorica: Jana Menger, zavod Vitkar – CK Španski borci

PLESNE MINIATURE (avtorski nastopi)

2015 XZ linija Z – KUD Radiator – JSKD, OPUS 1– CK Španski borci, Ljubljana
2013 Ženske, zakaj? – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje; Fronta, Murska Sobota; Festival Živa, Ljubljana
2012 4.48 (mentorica: Jana Kovač Valdés) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje; Fronta sodobnega plesa, Murska Sobota; JSKD, Festival Živa, Ljubljana
2011 UMmotion (mentorica: Jana Kovač Valdés) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje; Fronta sodobnega plesa, Murska Sobota; Transgeneracije, Ljubljana
XY Solze (avtorski solo ples) – FESTIVAL ŽIVA, festival plesne ustvarjalnosti mladih, JSKD – KC Španski borci, Ljubljana
2010 3MONO (mentorica: Jana Kovač Valdés) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje
2009 KIKS (mentorica: Jana Kovač Valdés) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje; Fronta sodobnega plesa, Murska Sobota; JSKD, Festival Živa, Ljubljana, Transgeneracije, Ljubljana
2008 Stanje (duet z z Goranom Kusićem, mentorica: Nataša Tovirac) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje; JSKD, Festival Živa, Ljubljana; Transgeneracije, Ljubljana
2007 I²O²N² dvojček (duet z Veroniko Valdés, mentorica: Jana Kovač Valdés) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje; Festival Živa, Ljubljana, Transgeneracije, Ljubljana
2006 Iskrica (mentorica: Alenka Tomc) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje; PIKIN FESTIVAL Pika Miga -Velenje
2005 Pravzaprav ljubezen (duet z Danajo Marinšek, mentorica: Jana Kovač Valdés) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje; PIKIN FESTIVAL Pika Miga -Velenje
Svoboda (mentorica: Jana Kovač Valdés) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje; JSKD, Festival Živa, Ljubljana
2004 A je to to? (z Danajo Marinšek in Veroniko Valdés, mentorica: Jana Kovač Valdés) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje
Trebušni plesalki (avtorski ples; z Danaja Marinšek), Harlekin Celje – PIKIN FESTIVAL Pika Miga -Velenje
2003 Ali naju v muzeju kdo opazi? (duet z Danajo Marinšek, mentorica: Jana Kovač Valdés) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje; PIKIN FESTIVAL Pika Miga -Velenje
2002 Ogenjček (mentorica: Jana Kovač Valdés) – JSKD, OPUS 1 – SLG Celje
2002-2006                      Vražji napoj (2006), Kresnici (2005), Trebušni plesalki (2004), Ekološki problem (2003), Nevihta (2002), plesna skupina Harlekin Celje – BREZOVA METLA, Celje

PLESNE PRODUKCIJE V OKVIRU ŠOLANJA 

2011 RefleXenie, večer plesnih solov maturantov SVŠGL, prod. SVŠGL, Emanat – CK Španski borci, Lj
Pred-premiera ’11: Nostalgija Nostalgije, SVŠGL, Emanat – CK Španski borci, Ljubljana; Delavski dom Trbovlje, Festival sodobnih umetnosti mladih Transgeneracije Ljubljana
2010 Pred-premiera ’10: Opazovati in/ali opazovano, SVŠGL. Emanat – SMEEL, Delavski dom Trbovlje, CK Španski borci, Ljubljana
2009 Pred-premiera ’09: Nasprotja, SVŠGL, Emanat – SMEEL, Delavski dom Trbovlje
2008 Pred-premiera ’08: Krinolina, SVŠGL, Emanat – Cankarjev dom, Ljubljana
2002-2007 Letne predstave baletne in srednje baletne šole, KGBL – SNG Opera in balet Ljubljana, Cankarjev dom Lj
2005 Plesna galerija (avtorski solo ples: Mala plesalka in druge vidnejše vloge) – Gledališča za otroke in mlade iz Ljubljane, Španski borci
2003 Palčica (glavna vloga Palčice) – Gledališča za otroke in mlade iz Ljubljane, Španski borci
1998-2005                         Zaključne produkcije oddelka za sodobni ples, KGBL – Španski borci, Ljubljana

FILM, VIDEO (ples, performans, igra)

2013 Reklama EGOIST, najboljša kava v mestu (režija: Sašo Štih)
2012 .Čarobna noč (režija: Rok K. Nagode), mlajša vzgojiteljica Ana
2008 Vdih (režija: Igor Šterk), glavna ženska vloga – Maša (Beneški filmski festival – tekmovalni program; FeKK, Ljubljana)
2007 Distorzija (režija: Miha Hočevar), statistka
Male roke, videospot Siddharta (režija: Dafne Jemeršič), glavna vloga
2006 Ples besed (režija: Kaja Tokuhisa), statistka
2005 Mladi up (režija: Siena Krušič), glavna ženska vloga – Maša (filmski festival CIAK JUNIOR, Italija)
Uglaševanje (režija: Igor Šterk), statistka
2003 Kajmak in marmelada (režija: Branko Đurić), statistka
2002 Ljubljana (režija: Igor Šterk), mlajša sestra
Pesnikov portret z dvojnikom (režija: Franci Slak), otrok
2000 Reklama za knjižnico Ljubljana

GLEDALIŠČE (igra, improvizacija)

2011/12 Impro liga, KUD France Prešern: ekipa Stahybotrys (tekmovalni program)
2011 NAMIŠLJENI BOLNIK, Molière (režija: Mile Korun) – Mestno gledališče  ljubljansko
2010 MIZE-RABLJI (avtorici: Vita Osojnik & Mana) – Festival Ana Desetnica, Ljubljana
MAKFEST, festival mladinske altruistične kulture (KUD France Prešeren)
LONGFORM – Pes Jani (šila-impro maraton)
Kalejdoskop, KD Qulenium (Galerija Dali)
ŠILA ekshibicija – Šilček
2009/10 .ŠILA (šolska impro liga), KUD France Prešern: ekipa Pes Jani, mentor: Jonas Žabkar
2008/09 .ŠILA (šolska impro liga), KUD France Prešern: ekipa Kuda Libre, mentor: Jonas Žabkar
2008 .ŠILA – Eipprova brez prometa (šolska impro liga), nastop ekipe Kudichky
2007/08 .ŠILA (šolska impro liga), KUD France Prešern: ekipa Kudichky, mentorica: Ana Marija Mitić

POUČEVANJE IN MENTORSTVO

2013 KULTIMAT: MESTO SKUPNE KREACIJE 2013, vodja projekta, oblikovanje programa, organizacija, participacija na delavnicah, Grad Teater – Plac na Parmovi, Ljubljana
HRESTAČ, baletna predstava, Baletno društvo Postojna – Kulturni dom Cerknica, kulturni dom Postojna, kulturni dom Logatec (koreografija: Pastorala in Prestice)

OBLIKOVANJE / DIZAJN

2014/2015 ODTISI, Miha Deisinger s.p., Oblikovalske storitve – zunanja sodelavka
2015 Brez naslova, plesni eksperiment – KUD Radiator
logotip za KUD Radiator
2014 oblikovanje tiskovin za plesno predstavo PROFIL IN KAZEN, zavod Flota
oblikovanje tiskovin za plesno predstavo Deklica z zmajem, zavod Federacija 
ilustracije za spletno stran Ustna medicina
redesign logotipa, tiskovine Blackbird bags
2013 foto album Barve plesa in glasbe, KGBL
OTROKA MUH; plakat, gledališki list – KUD Franc Kotar Trzin
2012 EFSLI 2013; logotip, mapa – Združenje tolmačev za slovenski znakovni jezik
The Daddy Project (plesna predstava); letak, plakat, zahvala
snack bar ŽIC; celostna podoba
2011 Impro liga, KUD France Prešern, Stahybotrys; logotip
2010 SŠOF, božično-novoletni koncert KORNET; plakat

FILM, VIDEO 

2018 BLUE INK, plesni film – avtorstvo, režija
LOVIM DEŽ, glasbeni videospot skupine Buh, Celinka – montaža, režija
PLEŠI PLEŠI DEKLE, videospot skupine Same babe – montaža, režija
2017 MEET THE MAKERS, Aerowaves Series of Interviews – snemanje in montaža Enya B. G. in Aadhar Gupta
GONE DARK, kratki film, avtor Charles H. Joslain – umetniška produkcija
ZA ZAPRTIMI OČMI/BEHIND CLOSED EYES, enominutni film – snemalec Aadhar Gupta, montaža Enya B. G.
2016 LUMINARITY, kratki film, Goldsmith University – režija
CHOREO experiment’14, choreographic/Video Experiment
I KNOW HIS BLOOD / VIENNA DITTO, glaseni video – režija
TALES FROM THE CITY, A series of video vignettes – režija
SILENT KILLER; THE DETECTIVE, STORM (short films) – Univerza Goldsmiths Univerza, London, UK – režija
2015 SENZASENSO, plesna predstava, Jan Rozman (teaser) – kamera, montaža in celostna zasnova trailerja
MORALA JE SAMA, JAZ PA GREM PEŠ, plesna predstava Branko Potočan, Vitkar zavod – video
2014 DELTA, performans, Kaja Teržan – CK Španski borci – scenografija, oblikovanje in zasnova video projekcije
DAN LJUBEZNI v slovenskem znakovnem jeziku (videospot), Zavod Združenje tolmačev za Slovenski znakovni jezik – režija, montaža
PROFIL IN KAZEN, plesna predstava – duet z Veroniko Valdés, prod. zavod Flota – oblikovanje trailerja za predstavo
DEKLICA Z ZMAJEM, plesna predstava, zavod Federacija – režija, montaža, oblikovanje trailerja za predstavo
2013 RDEČA FONTANA, kratki plesni film, projekt KULTIMAT – režija, organizacija, montaža, ples
VIDETI SE VIDETI, plesna miniatura, Maša Hawlina, Večer solov SVŠGL – idejna zasnova, montaža
INVISIBLE DANCER, videospot glasbene skupine ReLight – režija, organizacija
2012 .ČAROBNA MOČ (režija: Rok K. Nagode); asistentka kamere
DAN POTEM (plesna predstava), Veronika Valdés, premiera, PTL – oblik. videa, idejna zasnova, montaža
THE DADDY PROJECT (plesna predstava) – montaža predstavitvenega filma
2011 ŠOK HORIZONTALE (avtorski video) – festival neodvisnega filma: nagrada za najboljšo fotografijo
2010 KRATKI FILM MLADE PLESALKE (avtorski video)
2009 DREAMS, kratki film, režija: Sašo Štih (mladinski filmski festival Videomanija)
GRANDE SALTO, kratki film, režija: Sašo Štih (mladinski filmski festival Videomanija)

NATEČAJI, RAZSTAVE

2018 med P R O S T O R, performans z razstavo fotografskih in video del – festival Performa&Platforma Maribor
2017 BLIŽINE/PROXIMITIES, video razstava, Enya Belak Gupta & Ajda Tomazin – Performa&Platforma Maribor
2013 Visoka šola za dizajn, zaključna razstava študentov
2012 Visoka šola za dizajn, zaključna razstava študentov
2011 Gorenjska banka (natečaj): Ptičja hišica
2010 TRANSGENERACIJE, festival sodobnih umetnosti mladih – Odprtje razstave likovnih, fotografskih in video del z natečaja
2008 Shot nations (natečaj, London)

KOSTUMOGRAFIJA

2012|Zaključna produkcija oddelka za sodobni ples (Ljubljanske razglednice), CD; kostumografija, izdelava kostumov
2009|KIKS (avtorski solo ples); kostumografija, izdelava kostuma
2006/07|Modna revija Amnesty International Slovenija (projekt: Nasilje proti ženskam); kostumografija, izdelava kostuma
2006|Iskrica (avtorski solo ples); kostumografija, izdelava kostuma
2003|Ali naju v muzeju kdo opazi? (avtorski ples); kostumografija, izdelava kostuma
[/table]

ORGANIZACIJA PROSTOVOLJSKIH PROJEKTOV

2009 Mednarodni tabor za mlade Amnesty International (Pariz) – predstavnica mladinske aktivistične skupine AI Slovenija
2008 AIS tabor: Homofobija (Škofja Loka); organizacija, koordinacija, sooblikovanje programa, vodenje delavnic za mlade, vodenje debat, stiki z mediji
UNICEF: Tabor za mlade (Bohinj); pobudnica, organizacija, koordinacija, sooblikovanje programa
UNICEF: Podpredsednica odbora za participacijo otrok
2007 AIS tabor: Problematika Romov (Krško); organizacija, koordinacija, sooblikovanje programa, vodenje delavnic za mlade, vodenje debat
AIS tabor: Verstva (Gorenja vas); organizacija, koordinacija, sooblikovanje programa, vodenje delavnic za mlade, vodenje debat
2006/07 AIS in OŠ Bičevje: Modna revija proti nasilju nad ženskami; pobudnica, organizacija (poleg osrednjega dogodka: kulturni program, dražba, srečelov), koordinacija, sooblikovanje programa, vodenje delavnic za mlade, pridobivanje sponzorskih sredstev, idejna zasnova in izvedba kostumov
2006 AIS tabor: Nasilje nad ženskami (Mokronog); organizacija, koordinacija, sooblikovanje programa, vodenje delavnic za mlade, vodenje debat
AIS tabor: Nasilje v družini (Gorenja vas); pobudnica, organizacija, koordinacija, sooblikovanje programa, vodenje delavnic za mlade, vodenje debat, pridobivanje sponzorskih sredstev, stiki z mediji
AIS usposabljanje (Rakov Škocjan); pobudnica mladinske aktivistične skupine
2. Dobrodelni otroški shod proti krznu (Zvezda park); pobudnica, idejni vodja, organizacija, koordinacija, sooblikovanje programa, pridobivanje sponzorskih sredstev, stiki z mediji
1. Dobrodelni otroški shod proti krznu (Zvezda park); pobudnica, idejni vodja, organizacija, koordinacija, sooblikovanje programa, pridobivanje sponzorskih sredstev, stiki z mediji
2005/06 Helpmanija (prvi samostojni prostovoljski projekt v sodelovanju z Danajo Marinšek), sodelovanje z UNICEF Slovenija; pobudnica, idejni vodja, organizacija, koordinacija, sooblikovanje programa, vodenje delavnic za mlade, vodenje debat, pridobivanje sponzorskih sredstev, stiki z mediji; spodbujanje k aktivnem vključevanju slovenskih OŠ k projektu in širjenju prostovoljstva, gostovanje na slovenskih OŠ, organizacija otvoritvenega dogodka (OŠ Bičevje), gostiteljica predsednika države dr. Janeza Drnovška na zaključni prireditvi Helpmanija (Mostec), zbiranje sredstev za akcijo Kupi mi kozo (12.500,00€) za otroke v Nigru, ambasadorka Helpmanije: Milena Zupančič
2005 – 2007 OŠ Bičevje: članica šolskega kluba (projekti: Otroški parlament 2005 – TABU, Otroški parlament 2006 – 9-letka, projekti UNICEF, projekti AIS, Art in all of us, srečelovi, dogodki za zbiranje sredstev za pomoč učencem iz socialno ogroženih družin…)

NAGRADE (ples, video)

2015 JSKD: OPUS 1, plesna miniatura XY Linija Z (nagrada za najboljšo idejo)
2014 Parada plesa: Naj Miami plesni ustvarjalec (Enya Belak, Veronika Valdés) za predstavo Profil in kazen
2013 Zavod EN-KNAP: Koprodukcijska rezidenca v Španskih borcih in premierna uprizoritev dela (Deklica z zmajem) na 6. Plesni nacionali po izboru mednarodnih plesnih strokovnjakov (Bettina Masuch, John Ashford in Honne Dohrmann). Izbor je potekal na pitchingu na 5. Plesni nacionali
1. Mesto v kategoriji sodobnih umetniških praks (predstava The Daddy Project) -Mednarodni festival umetnosti mladih MUZITE, Bolgarija, Sozopol
OPUS 1, posebna nagrada za produkcijo avtorske predstave v letu 2014 – JSKD in zavod Federacija
OPUS 1, posebna nagrada za 12-letno sodelovanje na mednarodnem tekmovanju – JSKD
Plaketa Aleksandra Izrailovskega za poseben umetniški vtis (odlomek iz predstave The Daddy Project) – Festival koreografskih miniatur Beograd, Srbija
Nagrada Ksenije Hribar za perspektivno plesalko, Društvo za sodobni ples Slovenije
2012 Festival neodvisnega filma: Nagrada za najboljšo fotografijo za film Šok horizontale (po izboru post produkcijske hiše Lalaland)
Srebrna značka Mete Vidmar (10-letno udejstvovanje na plesnem področju ljubiteljske kulture) – JSKD
2011 JSKD: OPUS 1, plesna miniatura UMmotion (nagrada za najboljšo izvedbo)
2007 Priznanje Amnesty International Slovenija
Sončna osebnost leta 2007 (po izboru bralcev in uredništev spletnih strani Pozitivke, Svet je lep ter tiskane revije Karma plus in Viva)
2006 Naj prostovoljski projekt leta 2006 (Helpmanija) – Mladinski svet Slovenije
Naj prostovoljka leta 2006 (za otroški shod proti krznu, projekt Helpmanija)
Posebno priznanje ob 60. obletnici UNICEFA
2005 JSKD: OPUS 1, plesna miniatura Svoboda (nagrada za 3. mesto)
2003 JSKD: OPUS 1, plesna miniatura Ali naju v muzeju kdo opazi? (nagrada za 1. mesto)